W nowej Sali koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi graliśmy już Mozarta, Brahmsa, Chopina, Ravela, Bacewiczównę i Góreckiego. We wtorek 5 listopada w programie Festiwalu nadal klasyka, ale tym razem czas na klasykę rock and rolla.  
 Koncert pt. Rock and Roll is King. Alexandra Kędra i jej goście to kolejna propozycja Akademii w ramach Festiwalu, który jest prezentacją najciekawszych projektów Akademii Muzycznej w Łodzi w nowej Sali koncertowej uczelni przy ul. Żubardzkiej 2a.

Koncert otworzy własnymi interpretacjami muzyki filmowej i jazzowej Alexandra Kędra wykładowca łódzkiej Akademii Muzycznej oraz Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Specjalnością Alexandry Kędry jest improwizacja fortepianowa, która pozwala jej na wielką dowolność interpretacyjną i szerokie spektrum poszukiwań twórczych. Od lat taperuje do filmów, biorąc udział w ważnych wydarzeniach filmowych, w których kino nieme zajmuje szczególne miejsce.
W drugiej części koncertu klasyka rock and rolla zabrzmi w wykonaniu „Danny Boy Experience”. Zespół zagra w Akademii gościnnie. Wystąpi w składzie: Daniel Danny Boy Frontczak wokal, gitara, Krzysztof Baran Baranowicz hammond, piano, Benek Bartczak bas, Szymon Banasik bębny, chórki. „Danny Boy Experience” to grupa przyjaciół grających to, co im serce podpowiada. Muzycy poruszają się najczęściej w obszarze bluesa, rocka, czasami jazzu, choć niekiedy muzyka, którą tworzą, jest niełatwa do zakwalifikowania. Muzykują razem od kilku lat w kapeli Los Potatos. Jeżdżą po Polsce w miejsca, gdzie ludzie lubią posłuchać muzyki, która niekoniecznie znajduje się na szczycie list przebojów.

5 listopada, wtorek, godz. 18.00
Sala koncertowa Akademii Muzycznej w Łodzi, ul. Żubardzka 2a, wstęp wolny

program
Własne interpretacje tematów jazzowych i filmowych / Alexandra Kędra – fortepian
Klasyka rock and rolla / Zespół „Danny Boy Experience”


Koncert jest finałem III Warsztatów Muzyki Rozrywkowej, organizowanych przez Katedrę Teorii Muzyki. Ideą warsztatów jest promocja coraz liczniejszych skutecznych praktyk wykorzystujących muzykę rozrywkową w nauczaniu muzyki oraz prezentacja badań teoretycznych i muzykologicznych prowadzonych nad muzyką popularną. Pomijanie tego obszaru muzyki przez polską teorię muzyki skutkuje wieloletnimi zapóźnieniami badawczymi, którym za pomocą warsztatów Katedra Teorii Muzyki łódzkiej Akademii Muzycznej stara się od trzech edycji przeciwdziałać. Tym razem naukowe referaty będą dotyczyć m.in. trash metalu, plądrofonii, estetyki wokalnej w muzyce rockowej, a także popularnych coverów jako dyktand muzycznych. Na część naukową zapraszamy we wtorek 5 listopada, w godz. 10.00-15.00, do pałacu AM,  ul. Gdańska 32. Wstęp wolny na wykłady i na koncert.

5 listopada, wtorek, godz. 10.00-15.00
Akademia Muzyczna w Łodzi, ul. Gdańska 32, wstęp wolny
Szczegóły: http://www.amuz.lodz.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2701&Itemid=1